Borac slavio na Kipru; Banjalučani imaju već četiri boda

0
14

Fudbaleri Borca slavili su u Nikoziji protiv Apoela (0:1) u drugom kolu grupne faze Lige konferencija.

Kakva noć za fudbalere i navijače Borca u Nikoziji!

Banjalučani se sa Kipra vraćaju sa cijelim plijenom i sada imaju četiri boda nakon dva kola, i u ovom trenutku smiješi im se evropsko proljeće, što zvuči gotovo nestvarno.

Zasluženo je Borac slavio u Nikoziji, ni jednog trenutka se nije prepao skupljeg i poznatijeg rivala. Prepustio je sredinu terena Apoelu i čekao svoju priliku, koju je na kraju dočekao u 63. minutu.

Tada je skraćen korner izveo Stefan Savić, lopta je preletjela buket igrača oba tima i na kraju završila u mreži Apolea, za veliko slavlje fudbalera u bijelim dresovima.

Treba istaći da je Apole pogodio mrežu Borca u 24. minutu, ali pogodak Petrovića je poništen nakon VAR intervencije, jer se ispostavilo da je je srpski internacionalac bio u nedozvoljenoj poziciji.

Borac je na Kipru imao i veliku podršku svojih navijača, koji su prevalili veliki put da bi bodrili svoje ljubimce i na kraju im se to isplatilo.

Borac i u trećem kolu Lige konferencija gostuje, ovaj put Vikingoru iz Rejkjavika, a meč na dalekom Islandu igra se 7. novembra u terminu od 15.30 časova.