Crvena zvezda savladala Partizan u polufinalu Kupa Srbije

0
65

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Partizan u polufiinalu Kupa Srbije rezultatom 2:0 i po drugi put u četiri dana slavili protiv vječitog rivala.

Zvezda je autogolom Filipovića i golom Olajinke u 27. i 29 minutu riješila pitanje pobjednika i obezbijedila meč za trofej 23. maja protiv ekipe Vojvodine koja je savladala Radnički sa 1:0.

Meč je počeo sa zakašnjem od nekoliko minuta jer su igrači Partizana na taj nači izrazili protest protiv suđenja iz prethodnih derbija, pa je kao kapiten Svezozar Marković odmah dobio žuti karton.

Partizan je bolje ušao u meč i ponovo prvi počeo da prijeti. Dva puta je Goh u prvih pet minuta iznudio korner, ali Partizan nije uspio ništa od toga da iskoristi i zaprijeti rivalu.

Ipak, crno-bijeli su djelovali smislenije i konkretnije, a Zvezda potpuno bezopasno i to je zamalo iskoristio u 15. minutu. Sjajno je Baždar proigrao Goha u velikoj šansi, a Korejac je pokušao da udarcem u bliži ugao donese prednost, ali je sjajno Glazer intervenisao i spriječio gol Partizana.

Samo šest minuta kasnije je Partizan imao novu šansu. Severina je posle kontre dao loptu u noge Baždara, koji je fintom izbacio čuvara iz igre i šutirao za malo preko prečke.

Tek nakon toga je Zvezda počela da preti golu Partizana prije svega preko Hvana i Bukarija, a ubrzo je uslijedio i prvi gol.

Nakon kornera je lopta došla do Hvana, koji je fintom izbacio čuvara i prebacio loptu na drugu stativu gdje je glavom šutnuo Olajinka, a ona se nespretno odbila do Aleksandra Filipovića i završila u mreži.

Bili su u šoku crno-beli i to ih je skupo koštalo samo dva minuta kasnije.

Slična akcija Zvezde, lopta je stigla poslije centaršuta Hvana na drugu stativu, Olajinka prijemom izbacio čuvara i sa peterca poslao projektilom odnio velikih 2:0 za Zvezdu.

Do kraja prvog poluvremena smo vidjeli po jednu šansu na obje strane koje je poništio ofsajd, ali djeluje da je kod pokušaja Stamenića to bila loša odluka i da je vezista Zvezde postigao gol, moguće da bi ga var priznao.

U posljednjim trenucima prvog poluvremna smo vidjeli neprijatne scene, kada je Stamenić neoprezno pokušao makazicama i rasjekao glavu Nikoli Antiću koji je krvav završio na zemlji.

U drugom poluvremenu je Zvezda u potpunosti dominirala i stvarala šanse i pravo je čudo da nije došlo do ubjedljivije pobjede, a kumovao je tome i sjajni Aleksandar Jovanović.

Početak drugog poluvremena donio je apsolutnu dominaciju Crvene zvezde. Partizan je zamijenio Markovića za Stojkovića, a crveno-bijeli su za manje od pet minuta mogli da postignu barem još tri pogotka…

Sve je krenulo u 52. minutu kada je Olajinka izbacio Filipovića, a onda je šutirao preko gola. Djelovalo je da je golman Jovanović zakačio tu loptu, ali crveno-bijeli nisu dobili korner. Samo pet minuta kasnije iz prekida je čuvar mreže crno-bijelih zato dva puta uspio da izbaci loptu sa gol-linije poslije karambola.

U 60. minutu na isteku punog sata su se pošteno obrukali Olajinka i Bukari. I jedan i drugi su poslije finti pokušavali da savladaju golmana Jovanovića iz kaznenog prostora, ali su svaki put bivali ili izblokirani u posljednji čas ili je reagovao Jovanović. Minut kasnije je uslijedio i prvi prekid zbog baklji koje su ubačene sa južne tribine.

Nije to potrajalo, svega oko dva minuta, posle čega je uslijedio nešto mirniji period na obje strane terena uz dosta izmjena. Uslijedila je i najveća šansa Partizana preko Takija Nikolića koji je šutirao po zemlji iskosa sa lijeve strane sa nekih 20 metara, ali je golman Glazer odbranio taj udarac.

Do kraja utakmice tempo se smirio, mada je Zvezda preko Kataija u 84. i 89. minutu mogla da stigne do još jednog gola. Oba puta se istakao golman Jovanović, mada je u prvoj od dvije situacije na kraju podignuta i ofsajd zastavica, prenosi nova.rs.