DERBI: Partizan savladao Zvezdu i prestigao je na tabeli

0
52

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 2:1 u Humskoj u 171. večitom derbiju, koji je odigran kao zaostali meč 9. kola Superlige Srbije.

Strelci za Partizan bili su Bibars Natho iz penala u 41. minutu, a na 2:0 povećao je Mateuš Saldanja u 66. minutu. Nadu Zvezdi da može makar do boda dao je Šerif Endiaje u 71. minutu, ali su crno-beli sačuvali prednost i odneli sva tri boda.

Oba poluvremena bila su izuzetno zanimljiva, oba tima su imala odličnih prilika, a Jovanu Mijatoviću su poništena dva gola. Pored toga, Aleksandar Katai je promašio najviše ozbiljnih prilika, a bilo je i nekoliko prekida utakmice zbog bakljada i ubacivanja petardi na teren.

Partizan je ovim trijumfom prestigao Zvezdu na tabeli i sada ima bod više, te je postao jesenji prvak, prenosi nova.rs.

U prvih 15 minuta nije bilo ozbiljnih šansi, tek nekoliko napada koji su obećavali na obe strane. Natho je nakon toga u kratkom roku dva puta zapretio, ali je Glazer dva puta bio siguran na gol liniji.

Zvezda je brzo izgubila jedan od poseda, Belić je proigrao Kalulua, koji je hteo da pošalje loptu ka Saldanji. Glazer je u poslednjem trenutku reagovao i uhvatio loptu u petercu.

Prvi ozbiljan pokušaj za Zvezdu imao je Mijatović, ali je Jovanović odbranio i izbio loptu u korner, nakon kog nije bilo mnogo opasnosti.

Mladom napadu Zvezde poništen je gol u 26. minutu. Olajinka je dobio loptu na levoj strani, proigrao je Mijatovića, koji je dao gol, ali se on nije važio.

Zvezda je u tim trenucima preuzela inicijativu, napadala je sve jače, Katai je zapretio glavom, a Bukari sa desetak metara iskosa, ali mreža Partizana je ostala netaknuta.

Milan Rodić je neoprezno startovao u 40. minutu i to u situaciji kada je lopta išla u korner, pa je Partizan uz pomoć VAR-a dobio penal. Natho ga je lako pretvorio u gol.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih šansi.

Drugo poluvreme bilo je još sadržajnije.

Hvang je sjajnom fintom izbacio dva fudbalera Paritzana, šutirao je sa dvadesetak metara, ali je Jovanović uz male poteškoće uhvatio loptu.

Na drugoj strani su crno-beli zapretio iz kontre. Kalulu je dodao do Sladanje, on produžio za Zahida, ko je iz prve šutnuo, ali je lopta prozujala pored stative.

Zvezda se jedva izvukla u 57. minutu, kada je Saldanja imao sjajan prodor, pokušao je da odloži loptu do Zahida na pet metara od gola, ali je Dragović u poslednjem trenutku reagovao i izbio je u korner.

Katai je nešto kasnije odlično primio loptu grudima u kaznenom prostoru Partizana, izbacio je čuvara, ali je onda prejako šutnuo, pa je lopta otišla ka tribini.

U 66. minutu viđen je drugi gol. Zvezda je brzo izgubila posed, a Saldanja se iznenada našao u šansi i matirao Glazera sa desetak metara.

Mijatović je ubrzo nakon toga pokušao glavom nakon centaršuta Lučića, ali je Jovanović odbranio. I posle kornera je bilo opasnosti, ali je Bukari loše zahvatio loptu.

Zvezda je uspela da smanji u 71. minutu, kada je Bukari probio po desnoj strani i centrirao, a Endiaje se dobro snašao i gurnuo loptu u mrežu.

Jovanović je spasao Partizan u 79. minutu, pošto je Kanga sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla u korner nakon intervencije golmana.

U 85. minutu videli smo još jedan poništen gol. Kanga je snažno šutirao sa više od 20 metara, Jovanović je uspeo da odbije loptu, a Mijatović je pritrčao i dao gol. Pomoćni sudija je odmah podigao zastavicu, a VAR soba je potvrdila da je bio ofsajd.

Nikolić je mogao da stavi tačku na derbi. Saldanja je skočio i glavom prosledio loptu do Nikolića. Glazer je istrčao, Nikolić je pokušao da ga lobuje, ali nije uspeo.

Sudija je odredio da će nadoknada biti sedam utakmica, a tek je u poslednjim sekundama viđena velika šansa. Kraso je sjajno probio, centrirao do Kataija, koji je bio na tri metra sam, ali je glavom šutnuo preko gola, prenosi nova.rs.

Bahar odlazi, Milojević dolazi

Barak Bahar poslije poraza u 171. vječitom derbiju od Partizana nije više trener fudbalera Crvene zvezde.

Zvezda sa Baharom, uprkos velikim ulaganjima, nije uspjela da izbori evropsko proljeće, osvojen je samo bod u Ligi šampiona, a u prvenstvu je druga, sa bodom manje od Partizana.

Vladan Milojević i Crvena zvezda postigli su dogovor i iskusni stručnjak definitivno je novi-stari trener fudbalera Crvene zvezde.

Milojevićeva promocija održaće se u petak od 13 sati.