Dodik: Nismo spremni na bilo kakve ustupke i odbacićemo sve što nije u izvornom Dejtonu (VIDEO)

0
34

Nismo spremni na bilo kakve ustupke i mi ćemo odbaciti sve što nije u izvornom Dejtonskom sporazumi, rekao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik nakon sjednice Predsjedništva ove stranke.

Istakao je da političku krizu nije izazvao SNSD.

– Imamo mogućnost da nosimo političke procese i treba poništiti nametnuta rješenja od nelegalnog pojedinca – naveo je Dodik, koji je i predsjednik Republike Srpske.

Rekao je da je bezbjednosna situacija stabilna.

–  Nema bezbjedonosnih izaova, osim što smo primjetili veći broj saobraćajnih nesreća, pa apelujemo na sve vozače da poštuju propise, a MUP Srpske da pojača kontrole – rekao je Dodik na konferenciji za novinare.

Naglasio je da je vidljivo da je SIPA smanjila svoje aktivnosti na prostoru Republike Srpske.

– Pozdravljamo i javne rasprave o novom Ustavu koje se obavljaju širom Srpske. Smatramo da je dobrodošla inicijativa o referendumu, koji bi trebao da ponudi stvarni legimitetet i snagu novom dokumentu – rekao je Dodik.

Istakao je da se Srpska ne može osloniti na krnji Ustavni sud BiH i zato on propada kao institucija.

– I jer je nametnut za interese sarajevske čaršije – jasan je Dodik.

Rekao je da SNSD smatra da treba održati konstruktivne sastanke sa svim lokalnim zajednicima u Srpskoj.

– I ponuditi rješenja na terenu. Već smo obišli dio opština, a slijede i sve druge – naveo je Dodik.

Rekao je da SNSD podržava povećanje plata budžetskim korisnicima za mjesec april.

– Dajemo odgovore na sve ono što predstavlja izazove u društvu. Pozivamo sve članove partije, a i građane Srpske da dođu u nedjelju na komemoraciju u Donju Gradinu, i da svi zajedno se posjetimo i ojačamo naše uvjerenje da se takvo zlo više nikada ne može i nesmije ponoviti – poručio je Dodik.

Ostavite komentar