Dodik: Šmit je avanturista i vodi BiH u raspad

0
18

Kristijan Šmit je avanturista i vodi BiH u raspad, rekao je lider SNSD-a Milorad Dodik, koji je i predsjednik Srpske.

Rekao je da je danas održan upsješan sastanak parlamentarne većine u Srpskoj.

– Šmit je nelegalan i on je turista. Instrumentalizuje sud i tužilaštvo. Mi smo donijeli odluku o nedjelovanju na prostoru Srpske svih neustavnih institucija. Sve što je nepravno, ne može postati pravno – rekao je Dodik.

Rekao je da te institucije nemaju ustavni legitimitet.

Komentarsao je i izjave lidera SDA Bakira Izetbegovića o unitarnoj BiH i Brčko distriktu.

–  Muslimani u BiH su prihvatili da Šmit nameće odluke koje njima odovaraju. To je njihovo drugo poluvrijeme gdje se spremaju za osvetu. Ali, istorijska činjenuca je da su muslimani konvertiti i da su izudali svoju prvobitnu vjeru – rekao je Dodik.

Smatra da je vrijeme da se Bošnjaci vrate na svoju istinsku vjeru.

–  I tad bi Srbi bili većina u BiH, tad može biti BiH unitarna. To bi bilo korektno, da se vrate u svoju prvobitnu vjeru. Ali mislim da od BiH kao zemlje nema ništa – rekao je Dodik.

 

Ostavite komentar