Aktuelno

Dodik: U Strazburu poražena velika zabluda o stvaranju vještačke nacije u BiH

Јedna velika zabluda da BiH može biti bošnjačka – muslimanska država, poražena je u Strazburu. Veliko vijeće Evropskog suda za ljudska prava potvrdilo je ono što mi godinama govorimo – BiH nije ni “građanska”, ni “bosanska”, nego složena država konstitutivnih naroda – Srba, Hrvata i Bošnjaka, istakao je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

– Krah je doživio pokušaj da se na mala vrata izbriše srpski i hrvatski narod i stvori vještačka nacija zvana “Bosanci”. Nema toga u Dejtonu, nema toga u realnosti, nema toga ni u sudu u Strazburu – naveo je Dodik u objavi na društvenoj mreži Iks, komentarišući to što je Evropski sud za ljudska prava u Strazburu poništio prvostepenu presudu u predmetu Slaven Kovačević protiv BiH.

Dodik je rekao da će za bošnjačku političku elitu otrežnjenje tek doći – ostali su bez mentora, bez podrške i bez politike koji su ih hranili iluzijama.

On je istakao da je vrijeme unitarizma prošlo i da je došlo vrijeme dijaloga, kompromisa i uvažavanja.

– BiH pripada svima nama – i nikada neće biti ničija ekskluziva. Nema više presuda po narudžbi. Ima Dejtona. Ima Ustava. Ima Srpske – poručio je Dodik.