Džudista Nemanja Majdov u finalu Svjetskog prvenstva

0
69

Reprezentativac Srbije Nemanja Majdov pobijedio je Kubanca Silvu Moralesa i plasirao se u finale Svjetskog prvenstva u džudou u kategoriji do 90 kilograma. Za najsjanije odličje na prvenstvu koje se održava u Abu Dabiju boriće se protiv Japanca Gokija Tadžime.

Nemanja Majdov izborio je mjesto u finalu Svjetskog prvenstva u džudou u kategoriji do 90 kilograma serijom pobjeda u glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata.

U prvom kolu je bio slobodan, a u drugom je savladao Čeha Klementa, da bi pobjedom slavio i protiv Ačildijeva iz Turkmenistana.

Mjesto u polufinalu Nemanja je obezbijedio trijumfom protiv Kubanca Silve Moralesa, a put do borbe za najsjanije odličje okončao je pobjedom protiv Karamnoba Sagaipova iz Libana.

Majdov je aktuelni evropski prvak u kategoriji do 90 kilograma, a prvak svijeta bio je u Budimpešti 2017. godine.