Majdov osvojio zlato na grend slemu u Abu Dabiju

0
198

Najbolji džudista Republike Srpske Nemanja Majdov okitio se još jednim zlatom na grend slemu u Abu Dabiju.

Majdov, koji nastupa za Srbiju, na putu do najsjajnijeg odličja savladao je pet protivnika.

Trenutno 15. džudista na svjetskoj rang listi bio je slobodan u prvom kolu da bi zatim na putu do zlata u drugom kolu slavio protiv Kanađanina Luisa Kribera Ganjona.

U trećem kolu bio je bolji od Rumuna Vlada Visana, dok je borbu za polufinale riješio iponom protiv Austrijanca Tomasa Šarfetera nakon dva minuta borbe.

Polufinale je donijelo veliku borbu protiv Estonca Klena Kristofera Kaljulaida kojeg je dobio sa 1:0, nakon produžetka odnosno u golden skoru.

U finalnom duelu kategorije do 90 kilograma pobijedio je Španca gruzijskog porijekla Tristanija Mosaklišvilija sa 1:0, takođe nakon produžetka.

Bronzane medalje pripale su Mađaru Kristijanu Totu i Gruzijcu Đorđiju Јabniašviliju.

Majdovu je ovo osma medalja sa grend slemova, a drugo zlato dok je prvo osvojio u Bakuu 2019. godine.

Zbog oporavka od povrede Majdov ove godine nije imao mnogo uspjeha kao ranije i zabilježio je samo dva sedma mjesta na grend slemovima. Prvo u Tel Avivu u februaru, a potom i Bakuu prije mjesec dana.

Јoš je nastupio na mastersu u Budimpešti, Svjetskom prvenstvu u Dohi te grend slemovima u Parizu i Taškentu gdje ga nije bilo među prvih osam tako da osvajanje zlatne medalje predstavlja veliki uspjeh svjetskog šampiona iz 2017. godine.

Već 3. novembra Majdova očekuje Evropsko prvenstvo u francuskom Monpeljeu. Na smotrama Starog kontinenta do sada je osvojio pet medalja, dva zlata, dva srebra i jednu bronzu.