Mimović sačuvao Zvezdi nadu, Bode s golom prednosti u Beogradu

0
60

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Bode Glimta 2:1 u prvom od dva meča u okviru plej-ofa za Ligu šampiona.

Zvezda je uprkos lošem izdanju protiv Bode Glimta izborila aktivan rezultat za revanš susret u Beogradu u kvalifikacijama za Ligu šampiona, piše RTS.

Crveno-bijeli su uspeli da neutrališu tranzicionu igru po kojoj je poznat tim iz Norveške, ali su primili golove usljed nesmotrenosti u defanzivi. Golove za Bodo postigli su Oden Bjortfut u 52. i Isak Maete u 62. minutu, a za Zvezdu rezervista Ognjen Mimović u 75. minutu.

Od početka utakmice bila je jasna zamisao trenera crveno-bijelih Vladana Milojevića u kojoj je osnovni cilj bio da njegova ekipa igra čvrsto i disciplinovano u odbrani. Bode je kontrolisao veći dio terena, ne samo na svojoj polovini, već i dijelu koji brani Zvezda. Kraktim i preciznim dodavanjima Bode je osvajao dio po dio igrališta. U prvom dijelu meča, potpunu inicijativu imali su od 25. do 40. minuta. Fredrik Ševold je sjajnim udarcem sa dvadesetak metara u 38. minutu pogodio prečku, dok je sedam minuta kasnije poništen pogodak napadača Zvezde Šerifa Endiaja zbog ofsajd pozicije.

Bode je u drugom dijelu počeo veoma angažovano. Norvežani su nastavili s uigranim kombinacijama preko krilnih igrača, a poslije pet minuta igre veliku priliku je propustio Jens Peter Hauge, da bi već u sljedećem napadu defanzivac Bjortuft iskoristio grešku crveno-bijelih i glavom savladao Marka Ilića, koji je zakasnio da interveniše.

Zvezda je poslije primljenog gola krenula nešto ofanzivnije, ali je poslije odličnog kontranapada u 62. minutu Isak Maete odlično šutirao sa desne strane i pogodio pod prečku Ilićevog gola.

Strateg Zvezde napravio je dvostruku promjenu u 66. minutu, umjesto neprimjetnog Luke Ilića i Endiaja zaigrali su Felisio Milson i Bruno Duarte, a 10 minuta prije je Ognjen Mimović zamijenio Milana Rodića. Duarte i Milson su zaigrali ofanzivnije, pravili su probleme odbrani rivala.

Zvezda je stvarala prilike, ali nije bilo konkretizacije. Uslijedile su šanse za Pitera Olijnke i Mirka Ivanića, ali je gol nade postigao Mimović posle centaršuta Hvanga.

Do kraja duela crveno-bijeli su bili otvoreniji, a to je otvaralo prostor igračima Bodea u napadu, s tim što je djelovalo da su kako je meč odmicao gubili snagu.

Revanš meč plej-ofa za Ligu šampiona između Zvezde i Bodo Glimta igraće se 28. avgusta u Beogradu od 21.00 časova.