Paljenje zastave Republike Srpske je sraman čin mržnje i otvorena provokacija prema srpskom narodu.
Zastava Republike Srpske je simbol naših institucija, naših žrtava, našeg identiteta i slobode koju niko nema pravo da skrnavi.
Svako ko misli da može nekažnjeno paliti simbole Republike Srpske, vrlo brzo će se uvjeriti da se takvi napadi ne mogu i neće prećutati.
Ćutanje na ovakve napade značilo bi saučesništvo u normalizaciji mržnje prema Republici Srpskoj i srpskom narodu.
Nenad Nešić DNS