PRIJATELJSKI MEČ: “Orlovi” sa igračem manje u Moskvi poraženi od Rusije

0
75

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je večeras na stadionu Dinama u Moskvi u prijateljskoj utakmici od domaće reprezentacije Rusije.

Ruski tim slavio je rezultatom 4:0 u meču koji su “orlovi” više od 70 minuta igrali sa igračem manje. Domaćini su poveli već u 19. minuti utakmice kada je golom iz jedanaesterca za vodstvo od 1:0 pogodio Mirančuk.

Najstrožoj kazni prethodio je crveni karton za Gajića. Desni bek „orlova“ povukao je Kluševića sa leđa i kao posljednji igrač odbrane zaradio direktni crveni karton pokazan nakon asistencije iz VAR sobe.

Puleni selektora Dragana Stojkovića Piksija u nastavku meča bili su prinuđeni da igraju defanzivno, ali su Rusi iskoristili brojčanu prednost i u 32. minutu udvostručili vodstvo.

Strijelec za 2:0 bio je Osipenko. On se najbolje snašao u gužvi nakon centaršuta i sa pet metara matirao nemoćnog čuvara mreže Srbije Petrovića.

Pokušao je Dragan Stojković Piksi u nastavku meča trostrukom izmjenom, ubacivši u igru Mitrovića, Sergeja i Mijailovića, umjesto Gaćinovića, Tadića i Živkovića, donijeti preokret.

Krenuli su „orlovi“ ofanzivnije, ali su Rusi ipak uspjeli povećati vodstvo preko Alekseja Mirančuka u 55. minuti. Nakon akcije po lijevoj strani na centaršut je u petercu odlično reagovao Mirančuk i pogodio za 3:0.

Potpuni debakl srpski tim doživio je u samom finišu kada je za 4:0 pogodio Sergeev , poraz je mogao biti i teži, ali je saveznik gostima bila jednom prečka, zatim stativa, te poništeni gol nakon asistencije iz VAR sobe.

„Orlovi“ su prva reprezentacija iz Evrope koja je odigrala zvanični meč sa Rusijom od početka ratnog sukoba u Ukrajini. Utakmicu su sa tribina uživo pratile brojne poznate ličnosti uključujući Sergeja Lavrova, Ivicu Dačića, Emira Kusturicu, Predraga Mijatovića…

Narednu prijateljku utakmicu fudbalska reprezentacija Srbije igra u ponedjeljak u Larnaki, a protivnik će im biti reprezentacija Kipra. Srbija će ovog ljeta nastupiti na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj gdje će igrati u grupi sa Engleskom, Danskom i Slovenijom.