Ronaldo najefikasniji u 2023.

0
54

Fudbaleri Al Nasra savladali su u derbiju ekipu Al Itihada sa 5:2, a utakmicu su obilježili Kristijano Ronaldo i Sadio Mane.

Al Itihad je došao do vodstva golom Abderazak Hamdalaha u 14. minutu, da bi samo pet minuta kasnije s bijele tačke Kristijano Ronaldo izjednačio na 1:1.

Onda je Anderson Taliska preokrenuo na 2:1, no Hamdalah je u 52. minutu izjednačio na 2:2.

Ponovo je Portugalca iz penala bio strijelac za 3:2, a sve dileme oko pobjednika riješio je Sadio Mane s dva gola za 5:2.

Inače Ronaldo je sada na brojci od 53 gola ove godine i trenutno je najbolji na svijetu, čim je prestigao Hari Kejna i Kilijana Mbapea. Do kraja godine Englez i Francuz neće igrati, a jedini ko bi mogao stići Portugalca je Erling Haland koji ima 50 golova i još dvije utakmice, dok Kristijana čeka još jedna, piše “MeridianSport”.