Savršena igra Španije za rutinski trijumf nad Srbijom

0
7

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Španije rezultatom 3:0 u meču četvrtog kola A Lige nacija.

Fudbaleri Španije bili su dominantni od početka do kraja meča, Srbija nije uspjela da parira protivniku i doživela je drugi poraz u elitnoj diviziji Lige nacija. Španci su obezbijedili plasman u četvrtfinale, dok će se Srbija u narednim mečevima boriti za ostanak u ovoj kategoriji takmičenja.

Na terenu nije bilo profesora driblinga, ali su u prvi plan izašli majstori dodavanja.

Španija je u Kordobi demonstrirala da De la Fuenteova mašina nastavalja bez kvarova s radom. Intenzivna igra, zadovoljavajuća po pobjednički tim i pomalo neuvjerljivo izdanje Srbije. Španija je ne samo rezultatski bila bolja, već i statistički i to ubedljivo – 62 odsto posjeda lopte, 29 udaraca i čak 90 posto uspješnih dodavanja.

Tim selektora Dragana Stojkovića bio je čvrst, ali bez samopouzdanja na početku meča. To je bilo primjetno naročito poslije primljenog gola u petom minutu kada je Laport bio strijelac. Jednostavno, tehnički i taktički su Španci bili nadmoćniji.

Svaka kretnja igrača domaće reprezentacije bila je savršena, kao i dodavanja koja su najčešće bila kratka s jasnim ciljem. U svakom trenutku je djelovalo kao da Španci mogu od svog do gola Srbije s tri-četiri dodavanja. Prikazali su maestralnu igru, razumjevanje i precepciju rivalovih zamisli.

U 16. minutu Mikel Merino je pogodio stativu, a novu šansu Španija je imala u 34. minutu, ali je udarac Mikela Ojarzabala sa 18 metara odlično odbranio Rajković.

Selektor Srbije je na poluvremenu napravio dvostruku promjenu u timu, umjesto Dejana Joveljića i Lazara Samardžića u igru su ušli Luka Jović i Marko Grujić, ali nisu uspjeli da pokrenu tim.

Španija je u 54. minutu propustila najbolju šansu da duplira prednost, Alvaro Morata je sa penala šutirao preko prečke, prethodno je dosuđen udarac sa bijele tačke zbog toga što je Veljko Birmančević odigrao rukom u pokušaju da spriječi udarac Pedra Pora.

Srbija je mogla do izjednačenja u 63. minutu, Kosta Nedeljković je poslije kontranapada centrirao, a kapiten Aleksandar Mitrović loše šutirao iz veoma izgledne pozicije, međutim, djelovalo je kao da je krilni bek Srbije bio u nedozvoljenoj poziciji. No, dva minuta kasnije Morata se iskupio za promašeni penal, matirao je Rajkovića posle asistencije Fabijana Ruiza.

U 76. minutu posle VAR asistencije Strahinja Pavlović je dobio direktan crveni karton zbog prekrašaja nad Ojarzabalom, a zatim je iz slobodnog udarca Aleks Baena postigao gol za 3:0. Do kraja meča Španci su mogli da povećaju prednost, Pedri je pogodio prečku, ali je na sreću Srbije rezultat ostao isti.

U drugom meču grupe 4, Danska i Švajcarska su remizirale rezultatom 2:2.

Srbija će u narednom kolu, 15. novembra, igrati u gostima kod Švajcarske, dok će Danska dočekati Španiju.