Srbija poražena od Engleske

0
151

Srbija je u prvom meču na Evropskom prvenstvu izgubila od Engleske rezultazom 1:0, i pored dobre igre u drugom dijelu meča nije uspjela da osvoji bod protiv favorizovanih Engleza

Napadala je Srbija u drugom poluvremenu, bila bolja, ali nažalost nije našla put do gola Engleske.

Falio je taj posljednji dodir u nekoliko situacija, a najbolju šansu imala je u 83’ minuti kada je Pikford odbranio sjajan šut Vlahovića.

Iako nije izgledalo tako na početku, jer je Engleska povela već u 13. minuti preko Džuda Belingema, krajem prvog poluvremena Srbija je počela da se budi i odigrala odlično drugo poluvrijeme koje treba biti model za nastavak prvenstva.

Engleska je jedan od favorita na prvenstvu, pa poraz od 1:0 od takve ekipe svakako nije za sramotu, a značiće i za nastavak prvenstva, jer će go razlika biti važna na kraju grupne faze i konačno pozicioniranje.

Izabranici Dragana Stojkovića okreću se sljedećoj utakmici kada ih 20. juna očekuje susret sa Slovenijom.