Ratnica na vratima suda

0
202

Piše: Dževad Galijašević

Kako je jedna žena prešla put od komandovanja srbokoljačkim jedinicama u bosanskom ratu do sudije koja vodi proces protiv Dodika?

Krivični neokolonijalni zakon u BiH skrojen je mimo svih pravnih standarda i važećih regulativa. Na stranu što je ovo pisanije autorsko delo krajnje upitnog zakonopisca, mnogo problematičnija je činjenica da se ono sprovodi proizvoljno, po potrebi, i retroaktivno, te primjenjuje na radnje počinjene prije objave i prije no što je lažna inkriminacija urađena.

RIZIK OD SUKOBA 

Za primenu zakona zadužena je Sena Uzunović. To što je pomenuta oficir i pomoćnik komandanta u muslimanskoj vojsci objašnjava da ono što se trenutno dešava u Sarajevu manje liči na suđenje, a više na streljački stroj nameran da ubije Dodika, bespravno razori Republiku Srpsku i okonča varljivi mir u BiH. Sarajevo, stiče se utisak, traži svoje mesto na velikoj ratnoj karti sveta – u duhu bliskoistočnog genocida nad Palestincima, uništenja Libije, razaranja Sirije i Iraka i propalih pokušaja da se iz Ukrajine, akcijom Senine braće i saboraca, razbije Rusija.

Za svoj deo kolača nadmeću se Sena i njen Sud BiH iako ga činjenica da se njegov predsjednik, zbog zapaženih rezultata rada ove institucije, već tri mjeseca nalazi u zatvoru dodatno obesmišljava. Naum je jasan – targetirati predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika u trenutku njegove borbe za nacionalne interese, narodnu slobodu i ovlašćenja Republike Srpske, garantovana Dejtonskim sporazumom. Akcija podrazumeva i rizik od sukoba. Inicirana sa Zapada, ona uživa najveći nivo poverenja i operativnosti bošnjačke vojnoobavještajne strukture u državnim institucijama.

STARA META 

Dodik je razume se, stara meta – način na koji komunicira s bahatim zapadnjacima stavljajući do znanja da srpski narod nije ni ponizan ni ucjenjen niti spreman da se povinuje tretmanu koji uživaju Bošnjaci, dodatno je izbezumljivao Zapad. U toj ostrašćenosti Zapad je posegnuo za Kristijanom Šmitom, sljedbenikom fašističke ideologije, spremnim da bez odobrenja Savjeta bezbjednosti Ujedinjenih nacija mešetari i gura BiH u rat.

Montirajući proces protiv Dodika, Šmit je došao do tačke koja je i za Republiku Srpsku i za Bosnu i Hercegovinu „crvena linija“. Na ovoj tački smisao gubi i zagovaranje lažnog mira i postojanje zajedničke države u kojoj su radikalni islam i islamistički terorizam samoproglašeni glavnim nosiocima državnog identiteta.

Uz podršku zapadnih partnera, uticajne figure raspoređene u državnim institucijama sprečavaju svako preispitivanje uloge „Alijinih vojnika“ u krvavom ratu devedesetih i podrške teroristima. Svi oni, kao uostalom i lažni sudija i stvarni dželat Sena Uzunović, logičan su izdanak jedne vjerske zajednice, koja je ne tako davno slavila Pavelića i Hitlera i podržavala zavedene mladiće obučene u nacističke uniforme Trinaeste SS brdske divizije“ „Handžar“ i potonjeg Odreda el Mudžahedin. Svako pozivanje na denacifikaciju Bosne, u zapadnoj i radikalno islamskoj javnosti, tretira se kao islamofobija.

SESTRA PO ORUŽJU

Sena nastupa uz svaku pa i vojničku pomoć Muslimanske braće iz BiH čiji uticajni „daija“ Nezim Muderis Halilović čuva i njeguje bošnjačko ludilo na hutbama u saudijskoj, vehabijskoj džamiji Kralj Fahd, postavljenoj u srcu muslimanskog Sarajeva, na Alipašinom polju.

Veze Halilovića i Sene Uzunović su duboko saboračke i vezuju se za period njegovog komandovanja Specijalnom jedinicom i Četvrtom muslimanskom brigadom Konjic. Učinak jedinica bio je stravičan. Nakon mučenja Srba i Hrvata u logorima Sportske dvorane Konjic, Čelebića i Tarčina – broj stanovnika Konjica je prepolovljen.

Danas je Sena sudija Suda BiH angažovana na predmetu protiv predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika. Ona je tu umjesto suca Mirsada Strike – u ulozi dželata i ubice mira u BiH. Preporuka za ovaj zahtevan posao je uloga u ratu gde je kao pripadnica Izetbegovićeve Armije RBiH, u 45. brdskoj brigadi iz Neretvice, bila na dužnosti pomoćnika komandanta za pravne poslove. To je evidentirano i u Zapisniku o uzimanju izjave od Tulić Husnije 1993. godine, koji se vodio kao „Vojna tajna i Strogo tajno“, od 3. 6. 1993. pod rednim brojem 05-11. 6/93.

Senina brigada je formirana odlukom komandi jedinica koje su ušle u njen sastav, a potom i naredbom Opštinskog štaba teritorijalne odbrane Konjic 01-835/92 od 13. novembra 1992. godine.

ROV, BRIFING, SEMINAR 

U sklopu vojnih priprema, 15. marta 1992. u Mehinoj ravni, kod Podhuma, postrojena je prva jedinica koju su sačinjavala 73 dobrovoljca pod okriljem Policijske stanice Buturović Polje. To je bio nukleus iz koga se vrlo brzo razvijaju Odred Klis i dva bataljona.

Pored iskustva stečenog u Alijinoj vojsci, oficir Sena je prošla i sve zamislive zapadne brifinge i seminare. Od 1998. do 2001, u mandatu premijera Federacije BiH Edhema Bičakčića (potpredsjednika SDA), obavljala je dužnost zamjenika ministra finansija za pravne i opšte poslove, te savjetnika za pravne poslove u kabinetu potpredsjednika Vlade.

Od 2001. do 2003. radi kao sudija Opštinskog suda u Sarajevu, a od 2003. do 2007. kao tužilac u Kantonalnom tužilaštvu u Sarajevu.

U januaru 2007. imenovana je za tužioca Tužilaštva BiH, a početkom 2009. za zamjenicu načelnika Posebnog odjela za organizovani kriminal, privredni kriminal i korupciju. Za sudiju Suda Bosne i Hercegovine imenovana je 7. avgusta 2022. godine.

Njena biografija natopljena srpskom krvlju pokazala se kao najbolja preporuka za novu epizodu obračuna sa Srbima. Nije teško pogoditi čiji je ona izbor.

Ostavite komentar