Sramno izvještavanje: Federalni mediji digli uzbunu zbog medicinskog transporta u Beograd

0
33

Federalni mediji krenuli su u još jednu kampanju laži, a nakon što je Tužilaštvo BiH izdalo naredbu za privođenje predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, predsjednika Vlade Srpske Radovana Viškovića i predsjednika Narodne skupštine Nenada Stevandića.

Tako su, u pokušaju da izazovu paniku među građanima Republike Srpske, objavili vijest kako helikopter Republike Srpske leti prema Srbiji. Naveli su da je poletio iz Banjaluke i pompezno dodali da je to u tom momentu najpraćeniji let na popularnoj aplikaciji Flightradar. Još su dodali i da se sumnja da je na tom letu predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

Ove sramne podvale federalnog Sarajeva nisu ostali bez odgovora iz Republike Srpske. Na konferenciji za medije predsjednik Vlade Srpske Radovan Višković rekao je niko nigdje ne bježi te da helikopter Republike Srpske jeste letio za Srbiju, ali u njemu nisu bili zvaničnici Srpske, nego je riječ o medicinskom transportu.

Višković je rekao da su zlonamjerna pisanja pojedinih medija da su funkcioneri Srpske navodno pobjegli u Beograd zbog leta helikoptera, te naglasio da je riječ o medicinskom transportu pacijenta.

“Nemojte da se lažemo da mi kao bježimo! Nećemo nigdje bježati, nego nam je obaveza da branimo Ustav i institucije Republike Srpske“, rekao je predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković.

Ostavite komentar