Tea Mratinić (26) influenserka iz Hrvatske, iznenadila je region kada je javno stala u odbranu predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika. Njene riječi i grupe podrške koje vodi postale su viralne, a svaki dan okupljaju sve veći broj članova.
Tea, koja živi u Donjem Kraljevcu na granici s Mađarskom, za portal Vijesti365 kaže da je u srcu vezana za Banjaluku i Republiku Srpsku. Put njenog javnog angažmana počeo je 26. februara, dok je pratila prenos suđenja Dodiku.
“ Inače nisam nešto pratila, ali tog dana nešto me natjeralo da ga pogledam dublje, da mu uđem u oči i zapitam se – zašto ga osuđuju? Odmah sam shvatila da je sve namješteno. Možda zvuči čudno, ali osjetila sam da moram ići tim putem i podržati ga – možda ne mnogo, ali barem riječima podrške”, poručila je Tea.
Dodaje da nije političarka i da nema političke ambicije, već da piše isključivo iz osjećaja za pravdu i ljudskost:
“Ja sam Hrvatica koja vjeruje u istinu, pravdu i poštovanje volje naroda. Nije mi cilj promocija, nego iskrena podrška i istina. Upravo zato sam javno stala u odbranu Milorada Dodika i njegove obitelji, jer smatram da je važno da se čuje i druga strana.”
Od tog trenutka, Tea se sve više vezala za Republiku Srpsku, posebno za Banjaluku, gdje – kako kaže – vidi i svoju budućnost.
“U srcu sam u Banjaluci i Republici Srpskoj. Moju budućnost vidim upravo tamo”, naglašava ona.
Na društvenim mrežama Mratinićeva je osnovala aktivne grupe podrške predsjedniku Republike Srpske, koje svakodnevno okupljaju sve više mladih ljudi. Njene objave dijele se masovno, a komentari podrške stižu iz cijelog regiona.
“Svaka riječ koju napišem nosi energiju i poštovanje prema onome što smatram pravednim. To je moj poziv srca i osjećam da je ovo moj put”, zaključuje Tea.
Vijesti365