Švajcarska ubjedljiva protiv Mađarske

0
31

Na Evropskom prvenstvu u fudbalu odigran je drugi meč prvog kola Grupe A između Mađarske Švajcarske u Kelnu. Švajcarci su slavili 3:1.

Kraj meča, trijumf Švajcarske 1:3!

Ekipa Murata Јakina dolazi do prva tri boda na Evru, čime je na korak bliže drugoj fazi.

90+4’ gol! Embolob za trijumf Švajcarske – 1:3

Velika greška Mađara i poklon za Emboloa, koji hladnokrvno prebacuje Gulašija.

90+2’ Rider preforsirao i promašio

Fenomenalna kontra Švajcaraca i na kraju ništa! Rider je bio u puom trku od polovine terena, primivši loptu na 30-ak metara od gola. Dao je preveliki for sebi, obišavši Gulašija i previše. Nije stekao izgledan ugao za šut u praznu mrežu.

90’ DŽaka opasan, Gulaši na mjestu – 1:2

Kapiten Švajcarske je odlično šutirao glavom na bližnoj stativi poslije kornera. Gulaši opet spasava Mađarsku!

88’ Žuti karton Fioli, pa i Јakinu – 1:2

Selektor Švajcarske je bio nezadovoljan odlukom Slavka Vinčića.

86’ Nova dvostruka izmjena Јakina – 1:2

Mijenja selektor Švajcarske Frojlera i Ndoja za Sijera i Ridera.

80’ Posljednje reakcije trenera u finišu – 1:2

U redovima Mađarske na teren istrčavaju Adam i Dardai, Atila Salaj i Miloš Kerkez idu na klupu.

74’ Јakin mijenja igrače u napadu – 1:2

Selektor Švajcarske osvježava prijetnju za gol Mađarske. Izlazi i Vargas, a istrčava Embolo.

69’ Prvi žuti karton u Mađarskoj – 1:2

Dobio ga je Atila Salaj.

68’ Izmjene na obje strane – 1:2

Rosi u igru uvodi igrača Hajduka iz Splita Lasla Klajnhajslera umjesto Adama Nađa.

Na drugoj strani izlaze na klupu strijelac prvog gola Dua i Vidmer, dok su na terenu Amduni i Stregiu

66’ gol! Varga se ispravio za promašaj! – 1:2

Dva minuta nakon velikog promašaja Varga je donio Mađarima prvi gol na prvenstvu.

Prvi dobar potez kapitena Soboslaja na meču – centaršut sa lijeve strane, pravo u golmanov prostor, gdje se Varga iskrao iza leđa čuvara i loptu pri padu skrenuo u mrežu.

64’ Promašaj Varge

Najkonkretnija prilika Mađarske vjerovatno u čitavom dosadašnjem toku utakmice. Idealan centaršut Salaja pravo na potpuno usamljenog Vargu pred Zomerom. Vrlo izgledna pozicija nije krunisana pogotkom, već je napadač Mađara poslao loptu pored gola.

59’ Frojleru žuti karton – 0:2

Pregrub start igrača Švajcarske. Vičnić je pokazao opomenu u vidu žutog kartona.

54’ Vargas u prilici – 0:2

Neometano lopta dolazi do Vargasa u “srcu” šesnaesterca. Šut desnom nogom po zemlji sa lijeve strane, poslije okreta, ide pravo u ruke Gulašiju.

Golman Mađarske je još i najistaknutiji igrač svog tima. Moglo je da bude i ubjedljivije po Švajcarce da on nije spasio nekoliko šuteva.

51’ Mađarska u minusu, a još uvijek bez konkretne inicijative

Marko Rosi niti je učinio izmjene na poluvremenu kako bi pokušao da iznenadi rivala, niti djeluje da su Mađari izašli energičniji i motivisaniji poslije razgovora u svlačionici.

Bola je zamijenio Langa.

Krenulo je drugo poluvrijeme – 0:2

Švajcarska ima prvi napad i vođstvo 2:0.

Kraj prvog poluvremena, Švajcarska vodi 2:0!

Poptuno realan rezultat u poređenju sa viđenim na terenu.

Švajcarci kontrolišu i odbranu i sredinu i napad. Ebišer je prvo ime meča sa asistencijom za prvi gol Due u 13. minutu, pa zatim pogotkom u 45. minutu.

Čuveni slovenački stručnjak Slavko Vinčić dijeli pravdu na ovom meču. Njegovi saradnici su zemljaci Tomaž Klančnik i Andraž Kovačič.