DRAMATIČAN APEL RADNIKA: “Vodovod” propada, 3 miliona u minusu – pismo stiglo na adresu GrO SNSD-a

0
29

Radnici “Vodovoda” a.d. Banjaluka uputili su dramatično pismo Gradskom odboru SNSD-a, upozoravajući na alarmantno stanje u ovom preduzeću koje, kako navode, ubrzano propada pod rukovodstvom aktuelne uprave. Ističu da bi, ukoliko se ovakvo stanje nastavi, “Vodovod” mogao potpuno da propadne, što bi ugrozilo egzistenciju preko 200 porodica. Preduzeće je već u minusu od tri miliona KM, ali, kako tvrde, bahate direktore to ne brine.

U pismu radnici ukazuju na niz neregularnosti i odluka koje, prema njihovim riječima, urušavaju temelje preduzeća.

“Uprava Vodovoda sastoji se od tri direktora koji donose odluke “tek onako” a koje nisu u skladu sa zakonom. Preko 30 ugovorenih plata su svojim podobnim ljudima dali a da bi ih dodatno “počastili” odvojili su čak preko 40 000 KM da bi otišli na igre, a nemaju sredstva regres da se isplati”, stoji u pismu.

Posebno zabrinjava finansijsko stanje. Kako navode radnici, dok je preduzeće ranije poslovalo u plusu, sada se bilježi gubitak od čak tri miliona maraka. Upozoravaju da su dugovanja ogromna i da je sudbina više od 200 porodica pod znakom pitanja.

“Ali to bahate direktore nije briga. Za vrijeme ove uprave, zaposleno je preko 80 radnika koji nemaju nikakva zaduženja a plate primaju sa visokom stručnom spremom i glavni zadatak im je da sjede u restoranu i prenose direktoru ako čuju koji trač”, navodi se dalje.

Situacija sa vodosnabdijevanjem je, prema navodima iz pisma, katastrofalna.

“Nikad nije bilo ovako loše dok ovi ljudi nisu sjeli u fotelje Vodovoda i “preko veze” dozvoljavali da se na vodovodnu mrežu dozvoli više priključaka nego što je propisano, znajući da će to dovesti do nestašice vode, ali ni to njih ne briga jer je samo bitan njihov lični interes. Prigradska i gradska naselja kao što je svima poznato, nemaju vode već danima a direktor se slika u čizmama i priprema predizbornu kampanju predstavljajući se kako je u službi građana”, pišu radnici.

Posebno ističu da sadašnji direktor, koji je, kako navode, ranije radio kao portir i registrovao vozila, danas vodi sistem koji je od stabilnog preduzeća pretvoren u finansijski brodolom.

“U nadi da ćete preduzeti neke mjere i zaštiti dugogodišnje radnike koji su nekada sa voljom išli na posao i primali redovno platu, zahvaljujemo se unaprijed”, stoji u apelu.

Ostavite komentar