UBJEDLJIV PORAZ: Noć potpune katastrofe za Crvenu zvezdu!

0
8

Crvena zvezda poražena je večeras u Monacu s 5:1, ali mnogo veći problem od poraza za trenera Vladana Milojevića su povrede standarnih prvotimaca Bruna Duartea, Cherifa Ndiayea i Petera Olayinke.

Teška noć je ispred Vladana Milojevića i Crvene zvezde. Srpski šampion je razbijen u Monacu s 5:1, ali ogroman problem predstavljaju povrede trojice standardnih prvotimaca Crvene zvezde.

Već nakon sedam minuta igre Bruno Duarte je morao van terena. Ostao je napadač Zvezde ležati na terenu nakon što se uhvatio za zadnju ložu i Milojević ga je morao zamijeniti. Ušao je Dalcio.

Zbog povrede je meč napustio i Cherif Ndiaye. Ogroman je i to problem za Milojevića jer Senegalac ove sezone igra zaista fenomenalno.

Da nevolje budu veće na deset minuta prije kraja povrijedio se još jedan ofanzivac. Peter Olayinka doživio je povredu bez kontakta i nije mogao nastaviti meč.

S obzirom na to da Vladan Milojević nije imao pravo na zamjenu crveno-bijeli su meč završili s 10 igrača.

Katastrofa se mogla nastaviti nekoliko minuta kasnije kada je i Dalcio ostao ležati. Srećom po beogradski tim on je uspio nastaviti meč.

Ipak, pitanje je u kakvom je stanju ovaj fudbaler, a vidjet ćemo šta će pokazati pregledi kod Duartea, Ndiayea i Olayinke.

Ko je kleo Crvenu zvezdu, definitivno nije dangubio. Večeras su ostali bez gotovo pola tima i to bi im moglo napraviti ozbiljan problem.

Naredni meč u Ligi prvaka crveno-bijeli igraju 6. novembra. Na stadion Rajko Mitić dolazi slavna Barcelona.

Male su šanse da u ovom susretu srpski šampion može tražiti kakvu-takvu nadu za ostatak takmičenja. Potrebna im je pobjeda, ali o tome je s ovakvom igrom teško i razmišljati.

Zvezda je primila 11 golova u tri utakmice i definitivno beogradski klub plaća ceh činjenici da su dominantni u Srbiji, gdje realno gledajući, nemaju pravog rivala već godinama unazad.

Nakon Barcelone šampion Srbije dočekuje Stuttgart (27. novembar), a zatim redom slijede utakmice protiv AC Milana (11. decembar) i PSV (21. januar).

Šanse za prolaz dalje gotovo da ne postoje, ali svaki bod donosi fine cifre i sigurno da će Zvezda pokušati da ih osvoji što više.