Gebelsova metoda izvrtanja istine: Laži zapadnjačkih medija

0
1334

Formula nacističkog ministra propagande koja kaže da hiljadu puta ponovljena laž postaje istina, ponovo je u upotrebi.

Iako se od CNN-a, BBC-ja, Dojčevelea, Juronjuza i ostalih zapadnjačkih medija lažna propaganda mogla očekivati, nije iznenađenje ni to što su im se priključili mediji FBiH.

Ne obazirući se na novinarsku etiku, oni su se, zarad dodvoravanja zapadnim ambasadorima i finansijerima, potpuno stavili u službu širenja antiruske propagande.

Profesionalizam i objektivno izvještavanje za njih je misaona imenica, pa je tako naš narod, baš kao Rusija danas, bio meta iste zapadnjačke propagandne mašinerije uz pomoć svojih medijskih ispostava u BiH.

Od razbijanja SFR Jugoslavije, Zapad je širio najmonstruoznije laži o Srbima, izmišljao zločine koji nikada nisu počinjeni i sakrivao zlodjela koja su učinjena našem narodu.

Paralelno sa sukobom u Ukrajini zapadna propagandna mašinerija vodi još jedan rat u kojem, demonizacijom Rusije i ruske vojske pokušava da sakrije istinu o događajima na istoku Evrope. U ovom razračunavanju sa činjenicama, Zapad koristi najmonstruoznije Gebelsovske metode izvrtanja istine i plasiranja ordinarnih laži.

Formula nacističkog ministra propagande koja kaže da hiljadu puta ponovljena laž postaje istina, ponovo je u upotrebi kao što je to bio slučaj i tokom agresije na Srbiju 1999. godine. Baš kao što su tada zapadnjački mediji lagali o hiljadama izbjeglica, srpskim logorima i silovanjima, sada te laži ponavljaju i za iste izmišljene zločine optužuju Ruse.

Propaganda C produkcije

Nacistički vođa Adolf Hitler je u svojoj knjizi „Majn kampf“ zapisao da propaganda mora da bude „narodnjačka, i da svoj intelektualni nivo prilagodi sposobnosti shvatanja najograničenijih među onima kojima se želi obratiti“. Ovaj metod je u praksu sproveo Jozef Gebels koji je znao da će preko emocija najlakše da dopre do svakog Nijemca. Zapadnjački mediji danas samo nastavljaju njegov posao tako što beskrupulozno izmišljaju zločine nad ukrajinskim civilima i tako pokušavaju da izazovu bijes javnog mijenja prema Rusiji.

Izdvojićemo neke primjere.

Ubrzo posle početka sukoba na društvenim mrežama je počeo da kruži snimak velike eksplozije, uz tvrdnje da je iz Ukrajine.

“Ukrajinski požari izazvani ruskim vazdušnim udarom izazvali su lančanu reakciju u elektrani u Lugansku” – stajao je natpis na jednom takvom videu. Ratna soba za borbu protiv lažnih vijesti India Today (AFVA) utvrdila je da su tvrdnje uz video obmanjujuće. Ovaj video je snimak eksplozije hemikalija u fabrici u Kini iz 2015. godine.

Obrnutim pretraživanjem ključnih kadrova viralnog klipa, pronađen je isti video koji je postavilo više Jutjub kanala 2015. godine. Ovo potvrđuje da je video star i da nije povezan sa krizom nastalom između Ukrajine i Rusije.

Prema opisima Jutjub kanala, na snimku je eksplozija koja se dogodila u kineskom lučkom gradu Tjenđin. Uzimajući u obzir ovo, izvršena je pretraga ključnih riječi na Guglu i pronađen je isti video koji je prenijet Rojtersu u izvještaju “The Guardiana” iz avgusta 2015. godine. Prema ovom izvještaju, na snimku se mogu vidjeti uzastopne eksplozije koje su se dogodile u hemijskoj fabrici u industrijskoj zoni Tjenđina. Video je takođe podijelio Bi-Bi-Si na svom Jutjub kanalu 14. avgusta 2015. godine.

Poplava lažnih vijesti

Gebelsova praksa se nastavila do dana današnjeg. Izdvajamo još neke primjere iz naslova sulude antiruske kampanje:

 

 

Kredibilitet zapadnjačkih medija i njihovih sluga sa naših prostora, presmješno je i pominjati. Sami sebi su davno masku skinuli a vjeruju im samo oni koji zaslijepljenji mržnjom, i ne žele da vide istinu.

Ostavite komentar