SENZACIJA: Dinamo eliminisao Totenhem iz Lige Evrope

0
258

Roma, Arsenal i Granada su sačuvali prednosti iz prvih utakmica i domogli se četvrtfinala Lige Evrope, a to je uspio i Dinamo koji je na “Maksimiru” iznenadio Totenhem sa 3:0, nakon produžetaka.

Totenhem je prvi meč u Londonu dobio sa 2:0 i bio im je obećan prolaz, međutim, Dinamo je smatrao drugačije.

Do prvog pogotka Dinamo dolazi u 62. minutu meča preko Oršića, koji pogađa ponovo i u 82. minutu i odvodi meč u u produžetke.

Het trik Oršić postiže u 106. minutu meča kada je stvar za Totenhem bila gotova.

Nakon završetka meča Murinjo je odlučio da uđe u svlačionicu Dinama i čestita, te aplaudira ekipi koja je napravila veliku senzaciju.

Nakon toga je otišao na konferenciju za medije na kojoj je istakao kako ga igrači nisu poslušali i da je Dinamo pokazao veću želju i zasluženo prošao dalje.

Arsenal kao da je previše opušten ušao u utakmicu protiv Olimpijakosa, znajući da ima prednost od 3:1 iz prvog meča.

Prvu šansu za goste je imao Jusef el Arabi u 20. minutu, ali je sačuvao svoj gol Bernd Leno, a četiri minuta kasnije prilika za Pjera Emerika Obamejanga na drugoj strani, ali lopta odlazi zamalo preko gola.

Početkom drugog poluvremena, Konstantinos Fortunis odlično šutira sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta fijuknula pored stative. Ipak, u 52. minutu, Olimpijakos stiže do vođstva, strijelac je prvi napadač El Arabi.

Grčki tim jeste napadao, ali bez nekog konkretnog rezultata, štaviše, Arsenal je imao dvije lijepe prilike preko Obamejanga, ali je na kraju ostalo 0:1.

Ponovo je Olimpijakos slavio protiv Arsenala u Londonu, kao prošle godine, samo što mu to ovog puta nije bilo dovoljno za prolaz, a Arsenal se revanširao.

U duelu Moldea i Granade gosti su došli sa dva gola prednosti i imali prve dvije prilike u meču preko Kenedija, ali je ofanzivac španskog tima šutirao pored i preko gola.

Norveški tim je prepolovio zaostatak u 29. minutu, zahvaljujući nesrećnom auto-golu Hesusa Valjeha, a samo tri minuta kasnije je mogao Molde da poravna ukupan skor, ali je udarac Eirika Hestada odbranio golman Granade Rui Silva.

Silva se istakao i u 66. minutu, kada je odbranio dobar pokušaj fudbalera iz Obale Slonovače Davida Datra Fofane, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, a onda za minut Granada rješava sve dileme – prvo je golman Moldea Andreas Linde odbranio udarac Jangela Erere, da bi isti igrač nepun minut kasnije odličnim centaršutem pronašao veterana Roberta Soldada, koji je pokazao da i dalje ima njuh za gol, iako će uskoro napuniti 36 godina – 1:1.

Ispostavilo se, na kraju, da je baš taj gol odveo Granadu u četvrtfinale, što je ogroman uspjeh za klub iz Andaluzije.

U 90. minutu, srpski sudija Srđan Jovanović pokazuje na bijelu tačku, Erik Hestad je siguran i ponovo vodi Molde, ali prekasno da bi nešto više učinio. Čak je Granada mogla u nadoknadi i do 2:2, ali je prečka spriječila Kenedija da se upiše u strijelce, ali Granada, ipak, ide dalje.

Ogromnu prednost od 3:0 je donijela Roma u Ukrajinu na revanš kod Šahtjora. Imao je višestruki uzastopni šampion Ukrajine inicijativu, ali i samo jednu priliku u prvom poluvremenu, u kojoj se našao Žunior Moraes.

Roma je igrala mirno i bez srljanja, pa je tako prvu priliku pretvorila u gol i riješila svaku dilemu oko toga ko će dalje.

Borha Majoral je bio strijelac u 48. minutu tog pogotka, u 59. minutu stiže Šahtjor do poravnanja, a ovog puta je precizan Moraes za 1:1, ali ukrajinskom timu treba još četiri gola do kraja za prolaz.

Već tada je bilo jasno da Roma ide dalje, što je samo potvrdio još jednim golom Borha Majoral u 72. minutu poslije asistencije Karlesa Peresa.