Tvente savladao Čukarički, holandski navijači oduševili Srbe zastavom i porukom o Kosovu

0
393

Navijači Tventea zaradili su ovacije domaćih navijača tokom meča protiv Čukaričkog u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Veliki broj pristalica holandskog tima je doputovao u Beograd kako bi bodrio svoje pulene na prvom meču.

Najpre su se navijači okupili u centru Beograda, a onda krenuli put Humske gdje su oduševili srpske navijače. Pored obeležja svog kluba, navijači Tventea su na ogradi stadiona Partizana istakli zastavu na kojoj je bila teritorija Kosmeta u bojama zastave Srbije i ćirilični natpis: “Nema predaje”.

Ovo nije prvi put pristalicama Tventea da šalju podršku srpskom narodu na Kosovu i Metohiji, a kada su to učinili klub je organizovao istragu jer je bio pred kaznom UEFA zbog izražavanja političkih stavova.

Po cijenu da se ponovi ista situacija, navijači Tventea su ponovo razvili sličan transparent, odnosno zastavu.

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su sa 3:1 od Tventea u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Gosti su u prvom poluvremenu demonstrirali brz fudbal, pretrčali su Brđane i stekli ubjedljivu prednost.

Tvente je poveo u osmom minutu Misiđan je centrirao a Roc glavom smjestio loptu u mrežu. Čukarički je mogao do izjednačenja, a Ndiaje i Badamosi nisu uspjeli da realizuje lepe prilike.

Holanđani su duplirali prednost u 31. minutu. Strijelac je bio Flap. Na 0:3 povisio je Brenet u 43. minutu.

U drugom poluvremenu je Tvente oborio ritam. Bolja igra domaćin je krunisao u 58. minutu. Badamosi je osvojio loptu, odigrao pas za Luku Adžića, a ovaj uposlio Kovača, koji je pogodio metu, za konačnih 1:3.