Detalji tragedije: Deminer poginuo u eksploziji u blizini svoje kuće

0
20

Deminer D.K. iz Novog Grada poginuo je juče u blizini svoje kuće kada je, po nepoznatim okolnostima, aktivirao eksplozivnu nepravu.

Tragedije se dogodila oko 18.25 časova u mjestu Donje Vodičevo kod Novog Grada. Prvi rezultati istrage ukazuju da se radilo o nesrećnom slučaju.

U PU Prijedor navode da im je prijavljeno da je u blizini porodične kuće u mjestu Donje Vodičevo usljed aktiviranja eksplozivne naprave poginuo D.K. iz Novog Grada.

”Pod nadzorom tužioca Okružnog javnog tužilaštva Prijedor preduzimaju se sve potrebne mjere i radnje na utvrđivanju svih okolnosti prijavljenog događaja. Dosadašnjim preduzetim mjerama i radnjama nisu pronađeni tragovi koji bi upućivali na postojanje elemenata krivičnog djela. O događaju je obaviještena Republička uprava civilne zaštite koja će preduzeti mjere iz svoje nadležnosti”, saopštila je PU Prijedor.

 

Ostavite komentar